Kiralama Detayları PDF e-Posta

Kiralama Koşulları

Dizel Araçlara %10 Fiyat Farkı Uygulanır.

Fiyatlara %18 KDV Dahil değildir.

Fiyatlar Yeni Türk Lirasıdır.

Kiralama Süresi

En kısa kiralama süresi 24 saattir.

Teslim gecikmelerinde her ek saat için 1/3’ i alınır.

Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) dahil tüm gün ücreti alınır.

Uzun Süreli Kiralamalar

Uzun süreli kiralamalar için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin  bilgi için (0224)234 55 61 no lu telefondan K5 rezervasyon merkezini arayabilirsiniz.

Tek Yön Kiralama

Aracı teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kira süresine bakılmaksızın

Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon merkezimizi veya size en yakın K5 ofisimizi arayabilirsiniz.

Araç Teslim Alma – Araç Bırakma

24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslararası Hava Limanları Ofislerimizde günün her saatinde;

diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içerisinde araç teslimi ve müşteriden araç alınması ücretsizdir. Uluslararası Hava Limanları haricinde mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmaları ek ücrete tabidir.

Sürücü Belgesi Kullanım Yaşı

CDMR-IDMR-IWMR Grup araçlar için en az 21 yaşını, SDMR-SDAR araçlar için en az 25 yaşını, FDMR-FDAR-SVMR grup araçlar için en az 28 yaşını doldurmuş olmak ve 2 yıllık geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

İlave Sürücü

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

Fiyatlara Dahil Olan Olmayan Hususlar

Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir.

Yakıt,köprü otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar, tek yön ücreti araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu, navigasyon cihazı gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) Fiyatlara dahil değildir.

Ödeme- Depozit

Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir.Boş kredi kartı slipi veya mail order formu depozit olarak alınır.

Araçların müşteriye teslimi full depo yakıt ile yapılır,full depo yakıtla geri alınır, eksik veya boş depo yakıt ile yapılan iadelerde yakıt fark ücreti, servis ücreti ilavesiyle talep edilir.

K5 RENT A CAR fiyat koşulları ile tarifede belirtilen araç tiplerini önceden haber vermeksizin değiştirme haklarını saklı tutar.

Trafik Cezaları

Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km şehirlerarası yollarda 90km ve şehir içlerinde ise 50km hıza izin vermektedir.Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz.

Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir.Araç bırakıldıktan sonra K5’ e ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı

( mail order ) ile kiracıdan tahsil edilir.

Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Diğer Hizmetler

Yurtdışında ihtiyaç duyulan rezervasyon talepleri için K5 Rezervasyon Merkezini arayabilirsiniz.

Yurtiçi ve Yurtdışında ihtiyaç duyulan Şoförlü Lüks Araç talepleriniz için (0224) 234 55 61 K5 Şoför Servisini arayabilirsiniz.

Önemli Not :

Kullanımdan doğabilecek hasarlar, kızaklı teypler, araç üzerinde bulunan ruhsat ,trafik seti, plaka vb gibi iç, dış donanımlarının zarar görmesi sigorta kapsamına girmez. Kaza raporlarının 48 saat içinde K5’ e ulaştırılması gerekmektedir.

Kiralayana ait araçlar, Türkiye’de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır. Kiracı için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan K5 aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanır.

K5 zorunlu sigortalar dışında aşağıda belirtilen sigortaları isteğe bağlı olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Kiracı günlük ekstra ücretlerini ödemek ve sözleşmenin ön yüzündeki kabul kutucuğunu imzalamak suretiyle  bu bölümde açıklanan teminatlardan yararlanabilir.

Hasar Sorumluluk Sigortası - Kasko ( CDW )

K5 Rent A Car’dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir.Hasar sorumluluk sigortası, kiracının kullanımı sonucu doğabilecek  maddi zararları  teminat altına alır.

Feri Kaza Sigortası ( PAI )

Muhtemelen kaza anında K5 aracının içinde bulunan sürücü ve yolcuların ölümü halinde ödenecek tazminatları belirli limitler içerisinde karşılayan sigortadır.

Hırsızlık Sigortası

Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir.

Lastik-Cam-Far  Sigortası ( TWH )

Kiracı dilerse bu sigorta ile, Kasko Sigorta kapsamına girmeyen, lastik yarılması , cam, far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alabilir.

Tüm Sigortaların Geçerli Olabilmesi İçin,

*Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması ,

*Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması,

*Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması,

*Aracın yasal hız sınırlarının dışında kullanılmamamsı,

*Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış, en geç 48 saat içinde K5'e ulaştırılmış olması,

*Sürücünün kira sözleşmesine kayıtlı olması,

*Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır.Ayrıca, K5 yetkililerine yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.

                                                              Kaza anında en kısa sürede (0224) 234 55 61 no’lu K5 merkezinin ya da

                                                                                      0 532 510 54 15   VE   0 532 434 42 44 

                                                              K5 acil servis telefonlarının aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.

 


Telif Hakkı © 2012 Sun Rent A Car. İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır.